انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت ۲ باب خانه امید در روستاهای کم برخوردار چابهار


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1399/03/10    07:10    98


در تقارن با عید سعید فطر، قرارداد مشارکت در ساخت ۲ باب خانه امید در روستای بسیار کم برخوردار بجاربازار از توابع دهستان پیرسهراب شهرستان نگور دشتیاری و روستای نوک آباد از توابع دهستان کمبل سلیمان شهرستان چابهار با شرکت صرافی ملی ایران (سهامی خاص) منعقد شد.

در این تفاهمنامه مقرر شد شرکت صرافی ملی ایران (سهامی خاص) به شماره ثبت 246907 به نمایندگی آقایان جمال امین، مدیرعامل و صادق شهریار رحمانی­فر، نائب رییس هیئت مدیره شرکت، با تقبل ۴۰٪ از مجموع اعتبار ساخت و تجهیز تعداد ۲ باب خانه امید روستایی، طی ۳ مرحله مجموعا ۱۵۰ میلیون تومان به عنوان کمک به ساخت خانه ها، هر یک به مساحت ۴۰ متر مربع، به حساب بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی واریز نماید.

مدیر اجرایی بنیاد به عنوان مجری نیز موظف شده است تا ۶۰٪ اعتبار باقیمانده این خانه ها را از محل مشارکت با سازمان منطقه آزاد صنعتی تجاری چابهار تامین و ضمن ساخت این خانه ها با سازه مدرن LSF و تجهیز آن، برای مهر ۹۹ آماده بهره برداری اهالی محترم روستاهای یاد شده نماید. خانه های امید به ترتیب به «خانه امید صرافی ملی ۱» و «خانه امید صرافی ملی ۲» نامگذاری خواهند شد.

توضیح اینکه جمعیت این روستاهای بجاربازار و نوک آباد به ترتیب ۶۵۰ و ۱۰۴۵ نفر لیکن جمعیت دانش آموزی روستای بجاربازار به علت مرکزیت و مراجعه دانش آموزان روستاهای اطراف به تنهایی ۱۳۵۰ دانش آموز و تعداد دانش آموزان روستای نوک آباد ۷۰ نفر است.

لازم به توضیح است طرح ساخت و بهره برداری خانه های امید روستایی بر مبنای کارکردهای چند وجهی برای ایجاد توانمندی گسترده جهت تسهیل در ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به اهالی روستاها و با کمک و مدیریت عملیاتی آنان است. این طرح با مشارکت مالی سازمان منطقه آزاد صنعتی تجاری چابهار و مشارکت فکری و اجرایی شرکت های نوآفرین و دانش بنیان همکار ( در بخش طراحی و اجرای ایده ها در طول مدت بهره برداری) و با راهبری و نظارت بنیاد به صورت الگو در شهرستان های چابهار، دشتیاری و کنارک و در ۳۲ روستا، در حال ساخت و اجراست.

بدینوسیله فرآخوان اولیه و استمداد مساعدت و همکاری با بنیاد از شرکت های شرکت های نوآفرین و دانش بنیان و همه علاقمندان خوش فکر، از طریق این رسانه اعلام می شود.

هیئت رییسه بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی از آقایان محترم جمال امین، مدیرعامل و صادق شهریار رحمانی­فر، نائب رییس محترم هیئت مدیره شرکت صرافی ملی ایران، و بویژه از خیر ارجمند جناب آقای امیرخانی عضو موظف محترم هیئت مدیره شرکت به عنوان بانی خیر و هماهنگ کننده این اقدام خدا پسندانه، به جهت حسن اعتماد به خادمان مردم و مملکت در بنیاد و واریز قسط اول تفاهمنامه، صمیمانه قدردانی می نماید و سلامتی و تندرستی ایشان را از خداوند منان در ادامه خدمت صادقانه به مردم و مملکت خواستار است.

   نظرات