خدمتی دیگر؛ فرصت سازی شایسته از بحران و تهدید ناشی از کروناویروس جدید


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1399/01/10    20:34    203


نمایندگی بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی در چابهار به مدیریت آقای مهندس حامد کشیر، از دل بحران و تهدید ناشی از کروناویروس جدید؛ فرصت سازی شایسته نموده و با حمایت نیکوکاران ارجمند و مدیریت اجرایی بنیاد، ضمن تاسیس مجموعه کارگاهی تولید گان اتاق عمل و قرنطینه و نیز ماسک ۲ لایه پزشکی تحت نظارت مرکز بهداشت و ادارات استاندارد و صمت شهرستان و در ادامه با به خدمت گیری ۲ مجموعه تولیدی لباس؛ تاکنون با در اختیار گرفتن 33 چرخ خیاطی، برای ۴۵ نفر از بانوان شهرستان بویژه  برخوردار منطقه دشتیاری چابهار، اشتغالزایی پایدار تدارک نموده است.

این مجموعه زیر نظر هیات امنای خانه امید بانوان مستقر در روستای کمب مرادآباد چابهار، پس از طی یک دوره آزمایشی از تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ تاکنون علاوه بر تولید و اهدای ۲۵۰۰ عدد ماسک و ۳۰۰ عدد گان تولیدی به بیمارستان امام علی ع. و اورژانس شهر و سایر ادارات نهادهای مردمی و خیریه خدمات رسان شهرستان و نیز آمادگی برای اهداء به بیمارستان­های زادگاه زنده یاد دکتر مجتهدی، شهر لاهیجان، اکنون در پی تامین و فروش محصولات با قیمت بسیار نازل در بازار منطقه و کشور می باشد تا سرمایه اولیه و قرض دریافتی را مسترد و در ادامه تامین منابع پایدار نماید.

این نمایندگی در نظر دارد در لایه سوم جذب زنان مولد، بانوانی که دارای چرخ خیاطی مناسب بوده و امکان تولید محصول در خانه را دارند تحت نظر خیاطان ماهر، نسبت به گسترس این امر مولد و اشتغالزای خیرخواهانه بصورت خانگی، اهتمام شایسته نماید به نحوی که لااقل ۱۰۰ نفر را تحت پوشش این طرح به خدمت گیرد.

جالب توجه است که منابع مالی راه اندازی این پروژه به صورت قرض الحسنه یک ماهه از سوی نیکوکار ارجمند جناب آقای خسرو ستوده تامین شده است.

در کنار این امر بزودی راه اندازی کارگاه و تولید ژل بهداشتی و صابون مایع نیز با حمایت موسسه توانمندسازی مهر و ماه نیز مد نظر می باشد.

بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی از نیکوکار ارجمند جناب استاد خسرو ستوده و  سرکار خانم مهندس صباغ، مدیر عامل محترم موسسه توانمندسازی مهر و ماه به جهت حمایت از این اقدام مولد و خیرخواهانه صمیمانه قدردانی می نماید.

در عین حال امیدوار است با برنامه ­ریزی شایسته مدیر نمایندگی چابهار و با حمایت هیأت امنای محترم خانه امید بانوان روستای مراد کمب ( از مجموعه های تحت مدیریت بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی)، بزودی اخبار خوبی از توسعه و گسترش فعالیت­ های خانه امید، با تولید محصولات متنوع و مورد نیاز بخش­ ها و گروه ­های مختلف اعم از بیمارستانی تا خدمات بهداشت عمومی و روپوش مدارس و .... را شاهد باشد.

 
 
 
 
 
 

   نظرات