logo

   پرواز آسمانی استاد علیرضا شجاع پور شاعر معروف و شاگرد دکتر مجتهدی


مطلع شدیم استاد علیرضا شجاع پور شاعر معروف فارغ التحصیل سال ۱۳۳۹دبیرستان ماندگار البرز، شاگرد زنده یاد فرهیخته دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی، به رحمت ایزدی پیوست.
وی متولد اسفند ۱۳۲۱ و از فرهنگیان و شعرای فرهیخته و زبردست بوده که قصیده بلند، معروف و منحصر به فرد وی در پاسخ ادبی به ناسزا گوینده به حضرت فردوسی بزرگ، زبان زد عام و خاص شده است. این قصیده که به سبک سروده های فاخر فردوسی بزرگ سروده شده است، در سومین گردهمایی دهه فرهنگی خردمند توس، سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ توسط استاد قرائت شده است.
زنده یاد استاد شجاع‌پور در این گردهمایی این شعر زیبای را (که در انگار در عالم رویا و خواب حضرت فردوسی را ملاقات کرده باشد) شخصاً خوانده و گفت: این شعر اشاره به ناسزا گویی احمد شاملو به فردوسی دارد و نزدیک به ۲۵ سال پیش در آمریکا [ ۳۳ سال تاکنون] سروده شده است. شعرخوانی استاد علیرضا شجاع‌پور با استقبال روبرو شد و حضار به تشویق جانانه ایشان پرداختند. لینک خبر 👇👇
هیئت امناء، هیئت اجرایی و هیئت رییسه بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی، عام المنفعه این مصیبت گرانسنگ را تسلیت گفته نام نیک و آرامش روحی برای آن مرحوم و بقای عمر شریف همه اعضای خانواده های محترم شجاع پور، به ویژه برادر ارجمندش استاد عبدالرضا شجاع پور فارغ التحصیل 1342 دبیرستان ماندگار البرز و سایر بستگان را از خداوند منان آرزمندست.

........................

متن شعر استاد علیرضا شحاع پور در پاسخ به ناسزاگویی احمد شاملو به حضرت فردوسی بزرگ

   نظرات