تولید و اهدای بیش از ۱۵،۲۰۰ عدد ماسک و ۷۶۵ عدد لباس قرنطینه در بلوچستان


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1399/01/28    23:12    66


نمایندگی چابهار طی ۳۵ روز گذشته برای نخستین بار، با خدمتی صادقانه، مردمی، اثرگذار، نتیجه بخش، پایدار و گسترده در راستای مبارزه با کرونا ویروس جدید، با فرصت سازی شایسته از بحران و تهدید ناشی از آن، تاکنون حدود ۱۶،۰۰۰ ماسک و گان پزشکی در کارگاه های گلشهر، رمین و کمب تولید و بین بیمارستان ها، دستگاه های بهداشتی و اجرایی پیشتاز در مسیر مقابله با کرونا ویروس و نیز بین مردم نیازمند منطقه چابهار، دشتیاری، کنارک، ایرانشهر، نیکشهر، فنوج، لاشار، قصرقند، سرباز، خاش و زاهدان به رایگان اهدا و توزیع نموده است.                                                                                                                  

لازم به یادآوری است که مجموعه فعالیت ها در کارگاه های یاد شده تحت نظر خانه امید بانوان چابهار صورت گرفته و در حال انجام است. در این میان این نمایندگی ضمن به خدمت گرفتن یک مجموعه نیمه فعال تولیدی و خانم های خیاط دارای چرخ خیاطی حرفه ای و نیمه حرفه ای در منازل، تاکنون برای ۵۵ نفر اشتغال مستمر ایجاد نموده است. این روند با خرید و تامین مواد اولیه ادامه داشته و نماینده بنیاد در منطقه اظهار امیدواری نموده است که عدد اشتغال بانوان در این طرح را به ۷۰ نفر و تعداد کارگاه ها را در مجموع به عدد ۶ کارگاه برساند.

لازم به یادآوری است که ظرفیت تولید این مجموعه ها تا پایان اردیبهشت ماه، ۷،۰۰۰ عدد گان و بیش از ۵۰،۰۰۰ ماسک پزشکی برآورد شده است.

همچنین گفتنی است این مجموعه خودکفا بوده و طبق نظر هیئت امنای بومی خانه امید بانوان روستای کمب، کلیه منابع و مصارف خود را تامین و بشایستگی و بدون تحمیل هزینه به بنیاد و یا نیکوکاران مدیریت می نماید.

الگوی مدیرت مالی این مجموعه با تصویب دستورالعمل تشکیل هیئت امنای مجموعه توسط هیئت اجرایی بنیاد برای اولین بار با سرپرستی نماینده بنیاد در شهرستان چابهار،   برای الگوسازی و به منظور توانمندسازی اهالی بویژه بانوان منطقه، اجرایی می شود.

 

هیئت اجرایی بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی از جناب آقای مهندس حامد کشیر، نماینده بنیاد و مدیران خانه امید بانوان و سرپرستان کارگاه های یادشده و بانوان هنرمند همکار در شهرستان چابهار صمیمانه قدردانی می نماید.

   نظرات