logo

   گام مهم و مرحله جدید ساخت مجتمع فرهنگی گردشگری زنده یاد دکتر مجتهدی در شهر زیبای لاهیجان


با اعطای وکالت حقوقی از سوی هیئت رییسه بنیاد به آقای یاورزاده، بازرس قانونی و مالک زمین اختصاص یافته گام مهمی در اجرای این اقدام عام المنفعه بنیاد با اخذ پروانه ساختمانی به منظور تسریع در ساخت مجتمع فرهنگی گردشگری دکتر مجتهدی لاهیجان، برداشته شد.

 

در تاریخ ۲ مهر ۱۴۰۱ هیئت رییسه بنیاد طی وکالت نامه رسمی، به جناب آقای نعمت اله یاور زاده بطور رسمی وکالت داد تا به نمایندگی از بنیاد پروانه ساختمانی مجتمع فرهنگی گردشگری دکتر مجتهدی در لاهیجان را به نام بنیاد و یا به نام خود، از شهرداری لاهیجان دریافت نماید.

 

در بخشی از موضوع این وکالت نامه آمده است:

 

« بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی به وکیل به عنوان عضو هیئت موسس و بازرس قانونی بنیاد و مالک زمین اهدایی برای ساخت مجتمع فرهنگی گردشگری دکتر مجتهدی در لاهیجان اجازه و وکالت می دهد تا با عنایت به توافقنامه شماره ۳۷۲ ر / ب مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰  فی ما بین و موافقت اصولی دریافتی به شماره: ۴۱۰۰۰۰۰۴۳۹۸۳۹۹۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۹  از اداره کل ميراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی گیلان، نسبت به مراجعه و اقدام به پیگیری برای اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری  و یا تمدید موافقت اصولی و اخذ سایر مجوزهای مرتبط با مجتمع اقدام نماید. مدت اعتبار این وکالتنامه از تاریخ صدور به مدت ۳ سال و تمدید آن بلامانع است.»

 

توضیح اینکه این وکالتنامه [ به شناسه سند ۱۴۰۱۳۲۱۵۲۵۵۰۰۰۲۹۰] در پی سفر اعضای هیئت رییسه به لاهیجان و گفتگوی بسیار جدی و صمیمانه با مالک محترم زمین برای ابلاغ و تقدیم اطمینان خاطر هیئت رییسه ( به نمایندگی از هیئت امنای) بنیاد به جناب آقای یاورزاده به منظور تامین همه شرایط لازم و بهینه جهت ساخت مجتمع [ از نظر فنی و مالی] در بهترین حالت ممکن تنظیم و تقدیم شده است.

 

همچنین هدف از تأسیس مجتمع، ساخت بنای یادمان و آرامگاهی، موزه و مرکز ارائه خدمات فرهنگی آموزشی و به عنوان پایگاه مهم منطقه ای بنیاد، برای ترویج خدمت صادقانه به مردم و مملکت به یادبود دکتر مجتهدی، بزرگ مرد چهره نخبه ساز قرن، می باشد.

 

هیئت امناء، هیئت رییسه و هیئت اجرایی بنیاد امیدوار است با پیگیری های مشترک جناب آقای یاورزاده، مالک محترم زمین مجتمع و آقای مهدی پور، مدیر محترم اجرایی بنیاد، همیاری اعضای محترم شورای برنامه ریزی مجتمع بویژه جناب آقایان محترم دکتر اسماعیل پور و دکتر نیک فهم و با همکاری بسیار صمیمانه شهردار محترم لاهیجان و همکاران دلسوز بخش فنی ایشان، در کمترین زمان ممکن، فرآيند ادارای و فنی دریافت پروانه ساختمانی مجتمع سپری شود تا شرایط تامین منابع مالی با طرح ویژه تعریف شده به کمک شاگردان و فرزندان معنوی زنده یاد فرهیخته دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی / لاهیجی و علاقمندان وی فرآهم آید. از این رو از آقای یاورزاده کمال سپاسگزاری را دارد.

 

 
 

   نظرات