logo

   تغییر نشانه رسمی بنیاد در سالروز تولد ۵سالگی بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1399/07/21    07:56    375


در پنچمین سال تولد و تاسیس بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی، پس از یک دوره ۱۶ ماهه مطالعه و بررسی و بهره مندی از دیدگاه های افراد و گروه های هنری، نشانه بنیاد بر مبنای نشانه نوشته، لوگو تایپ، نام زنده یاد دکتر « مجتهدی» تغییر و از امروز ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹ رونمایی می شود.

این نشانه نوشته، متکی بر خطی ابداعی ست که در انحصار شخص هنرمند است. سرکار خانم سیده لیلا موسوی، کارشناس ارشد هنر در رشته تصویرسازی و گرافیک، دارای درجه عالی از انجمن خوشنویسان ایران، مدرس هنرستان و دانشکده هنر است. وی علاوه بر تدریس، در شناسنامه خود، برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی و نمایشگاه گروهی را نیز در زمینه نقاشیخط دارد. این کار به سفارش و نظارت گروه هنری بنیاد به سرپرستی جناب آقای جعفری ماسوله از ارادتمندان زنده یاد دکتر مجتهدی صورت گرفته است. رنگ های اصلی نشانه بنیاد، سبز چمنی و فیروزه ای است و استفاده از رنگ های دیگر برای نشانه نوشته بنیاد در شرایط خاص، مجاز خواهد بود.

طراحی عنوان « مجتهدی» یک نشانه نوشته یا لوگو تایپ است که متناسب با نوع فعالیت بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی طراحی شده است. سادگی، خوانایی و زیبایی بصری از اصول مطرح در طرحی است که در این نشانه ی نوشتاری نیز به خوبی رعایت شده است. نوشتار به صورت بداهه و با استفاده ی مستقیم از قلم نی و مرکب شکل گرفته و در مراحل بعدی تکمیل و اجرا گردیده است. تسلط طراح بر خوشنویسی ایرانی سبب شده که علاوه بر سادگی و حرکات چشم نواز این نشانه نوشته، ضمن رعایت اصول گرافیک، با جلوه گری و اقتدار نام مجتهدی، بر ایرانی بودن و منحصربفرد بودن طرح تأکید ویژه ای شود.

هیئت رییسه بنیاد تقارن تولد ۵ سالگی بنیاد و سرآغاز فعالیت با نشانه نوشته جدید را به فال نیک گرفته و این رخداد خجسته را به همه علاقمندان آن بزرگمرد تاریخ مدیریت آموزشی کشور تبریک عرض می نماید همچنین موظف شده است تا با ثبت آن در اداره ثبت علائم تجاری، نسبت به بهره مندی و تغییر نشانه بنیاد در همه مبادی رسمی اقدام قانونی نماید

   نظرات