آغاز ساخت 2 باب دبیرستان دخترانه 3 و 4 کلاسه به نام زنده یاد دکتر ناصر شرقی


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1398/04/19    12:12    422


امروز پانزدهم تیر ماه همزمان با یازدهمین سالروز رحلت جانسوز نیکوکار ارجمند زنده یاد دکتر ناصر شرقی، ساخت 2 باب دبیرستان دخترانه 3 و 4 کلاسه به نام ایشان در 2 روستای محروم به نام های احمد آباد و سرکهوران از توابع شهرستان ایرانشهر آغاز شد.

مدارس یادشده به ترتیب به مساحت 125 و 159 متر مربع از سازه سبک، استاندارد صنعتی، سریع الساخت و مقاوم در مقابل زلزله تحت نام LSF توسط تنها شرکت ایرانی و کارخانه صنعتی تحت لیسانس فریم کد ( FRAMECAD) فنلاند، هوشمند سازه، به روش CAD/CAM با رعایت تمامی استانداردهای اروپا، آمریکا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند، استاندارد ملی ایران، مقررات ملی ساختمان و آیین نامه 2800 سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور ساخته می­شود.

همچنین پنل خورشیدی 5 کیلو وات برای تولید برق بر بام آن نصب خواهد شد بعلاوه در محوطه حیاط مدرسه به تعداد دانش آموزان و معلمان درخت مقاوم و پر ثمر پالونیا کاشته خواهد شد.

اعتبار اختصاص یافته از اموال آن زنده یاد فرهیخته و نیکوکار برای ساخت و تکمیل این 2 دبیرستان بالغ بر 434 میلیون تومان است که توسط برادر کوچکترش جناب آقای دکتر علی شرقی از شاگردان مبرز دکتر مجتهدی و فارغ التحصیل سال 1329دبیرستان ماندگار البرز تهران مدیریت و تأمین خواهد شد.

هر دو دبیرستان در مقطع تحصیلی متوسطه اول و تعداد دانش آموزان دختر آن به ترتیب 78 و 85 تن می باشد. روستای احمدآباد 22 و روستای سرکهوران 9 کیلومتر با مرکز ایرانشهر فاصله دارد. مدارس یاده شده به یاری حضرت حق در مهر ماه 98 مورد بهره برداری دختران دانش آموز مستعد و نیازمند منطقه قرار خواهد گرفت.

 

یادآور می شود:

زنده یاد دکتر ناصر شرقی متولد 1290 تهران، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران به پایان رسانید و در سال 1309 برای تحصیل پزشکی رهسپار فرانسه شد. سال 1317 با درجه دکترا در پزشکی و تخصص در بیماری­های پوست به ایران  بازگشت.

از 1320تا 1345 ابتدا دانشیار و سپس استاد دانشکده پزشگی دانشگاه تهران و رییس بخش پوست بیمارستان سینا در تهران بود. ایشان در بیمارستان و مطب شخصی در مدت50 سال با حق معالجه اندک و اغلب داروی رایگان به مداوای بیش از یک میلیون بیمار پرداخت.

آن عزیز ادیب و شاعری زبر دست و در زندگانی مردی پرتلاش، اهل مطالعه، ساده زیست و یار و یاور ضعفا بود. وی در 15 تیر ماه 1387 در شهر منترال کانادا درگذشت.

یاد و نام نیکش پایدار و گرامی.

 تصویر زنده یاد دکتر ناصر شرقی، نیکوکار پزشکی و فرهنگی ارجمند

 

............................................................................... 

 تصویر دکتر علی شرقی وصی زنده یاد دکتر ناصر شرقی، فارغ التحصیل سال 1329 دبیرستان ماندگار البرز تهران

 

........................................................
 
.................................................................
 
 

   نظرات