آغاز ثبت نام از دانش آموزان دختر دبیرستانی بازمانده از تحصیل در روستای کمب


بازگشت به آرشیو      PDF      چاپ     
 1399/03/16    14:42    224


از روز شنبه ۱۷ / خرداد / ۱۳۹۹ در محل دهیاری روستای کمب چابهار، از دانش آموزان دختر دبیرستانی بازمانده از تحصیل در نخستین دبیرستان غیر دولتی بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی( عام المنفعه) ثبت نام بعمل می آید.

 

این دبیرستان تنها مجموعه آموزشی اختصاص یافته برای دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل شهرستان های چابهار، کنارک و دشتیاری بوده که برای اولین بار در تمام پایه های متوسطه اول و دوم به همت بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی و به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه در منطقه تاسیس می شود.

 

ساختمان دبیرستان یاد شده با حمایت مالی آقای مهندس اصغر مبلغ ( شاگرد دکتر مجتهدی و خروجی نخستین دوره فارغ التحصیلی دانشگاه صنعتی شریف) و شرکت هوشمند سازه به سهامداری ارشد و مدیر عاملی آقای مهندس محمدناصر زنگنه ( فارغ التحصیل سال ۱۳۶۷ دبیرستان ماندگار البرز و فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران)، با سازه مدرن، سبک، ضد زلزله و سریع الساخت LSF به صورت ۸ کلاسه با سالن های اضافی کتابخانه، آزمایشگاه، نمازخانه، اجتماعات، دفاتر دبیران و مدیران مساحت زیربنای ۶۰۰ متر مربع تا مهر ۹۹ ساخته شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

تعداد دانش آموزان دختر دبیرستانی پیش بینی شده برای هر نوبت ۲۰۰ نفر می باشد که در صورت حمایت وزارت آموزش و پرورش از این اقدام خیرخواهانه، امکان افزایش این عده به ۴۰۰ نفر در ۲ نوبت خواهد بود.

 

  مدیریت توانمند این دبیرستان با سرکار خانم قزاق پور و معاونین ایشان خانم ها آقایی و امدادی، به ترتیب برای مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم، همگی از مدیران با تجربه و موفق شهرستان، می باشند.

 

هیئت اجرایی بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی علاوه بر تقدیر از حامیان ارجمند، از آقای دکتر همایون امیری معاون مدیرکل و مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان چابهار برای تسریع در صدور مجوز تاسیس نخستین دبیرستان غیردولتی بنیاد به عنوان اقدام الگوساز نیکوکارانه، سپاسگزاری می نماید.

   نظرات